Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej 

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna nie tylko na świecie ale również wśród Polaków. Mimo szalejącej inflacji, polski wciąż nie rezygnują z dbania o urodę. Z badania przeprowadzonego całkiem niedawno przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging wynika, że to właśnie na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, czyli mające na celu poprawę urody, decyduje się coraz więcej osób w tym większość kobiet. Do najpopularniejszych z nich należą: botoks (wskazało go 29% ankietowanych), wypełniacze (28%) i mezoterapia (18%). Dalej górują zabiegi z użyciem tkanek autologicznych (9%) oraz zabiegi laserowe (8%). Wykazano również, że największy odsetek pacjentów (56%) należy do grupy wiekowej 40–50 lat. Obserwując pacjentów odwiedzających Lassai Medical Clinic śmiało możemy podpisać się pod powyższymi wynikami przeprowadzonej ankiety.

 

Skąd ta rosnąca popularność i chęć sięgania po zabiegi przeciwstarzeniowej i poprawiające urodę? No cóż, to przede wszystkim skutek wspomnianej już dostępności na rynku zabiegów medycyny estetycznej i często związanego z nią spadku ich cen. Niemały wpływ ma również zmiana świadomości zarówno kobiet ale też mężczyzn. Coraz więcej z nas nie boi się już dokonać czasem bardzo dużej metamorfozy czy też chętniej poprawia i koryguje wygląd. Co ważniejsze, zabiegi medycyny estetycznej mają obecnie charakter nieinwazyjny – są znacznie mniej skomplikowane niż kiedyś i obarczone znacznie niższym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych niż operacje plastyczne.

 

Warto wybrać jednak profesjonalny gabinet z dobrze wykfalifikowaną kadrą.

 

Nawet mało inwazyjny zabieg powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę a przede wszystkim przez lekarza a nie kosmetologa. Wybierajmy więc tylko gabinety, które mogą pochwalić się profesjonalną i wyspecjalizowaną kadrą. Trzeba też mieć na uwadze zarówno wykształcenie, jak i doświadczenie zatrudnianych lekarzy. Sam tytuł czy studia medyczne nie wystarczą. Dowodem na kwalifikacje lekarza są nie tylko ukończone studia medyczne, ale także certyfikaty potwierdzające specjalizację oraz udział w konferencjach i szkoleniach tematycznych. Bardzo ważne są studia podyplomowe, które przygotowują absolwenta uniwersytetu medycznego do zawodu lekarza medycyny estetycznej. Doświadczonego specjalistę poznamy przede wszystkim po tym, że potrafi bardzo dokładnie objaśnić, na czym polega dany zabieg, wyrazić swoje wątpliwości, opowiedzieć pacjentowi  jakie są ewentualne zagrożenia oraz jakie efekty uboczne mogą wystąpić. Specjalista powie także jak się przygotować do zabiegu i co robić tuż po nim. Czasem lepiej jest wręcz nie sugerować specjaliście konkretnego zabiegu, a raczej opisać swój problem i oczekiwania, a następnie wspólnie zaplanować działania zmierzające do osiągnięcia efektu, biorąc pod uwagę m.in. kondycję i typ skóry. Lekarz powinien także znać długofalowe efekty działania wykorzystywanych w zabiegach preparatów i poinformować o nich pacjenta.